Готовність об’єктів до роботи взимку перевірили електроенергетики

Управлінням Держенергонагляду у Чернігівській області здійснено моніторинг технічного стану основного обладнання підстанцій та електричних мереж у всіх структурних підрозділах АТ «Чернігівобленерго».

Такі дії проведено на виконання Плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до опалювального періоду 2020-2021 років (далі – ОП) та його проходження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 916-р.

Під час огляду було встановлено, що оператором системи розподілу (далі – ОСР):

  • передбачено низку заходів, спрямованих на усунення «вузьких місць» у роботі електричних мереж. Особлива увага приділяється роботам з капітального ремонту та технічного обслуговування електромереж 0,4-110 кВ. На сьогоднішній день загальне виконання запланованих заходів з підготовки до ОП становить орієнтовно 60%;
  • розроблено та виконуються додаткові організаційно-технічні умови в частині забезпечення ефективності засобів зниження енергоспоживання (АЧР, ГАВ, СГАВ, ГПВ, ГОЕ, ГОП) та наявності аварійного запасу матеріалів і устаткування виконання аварійно-відновлювальних робіт на ПЛ та ПС усіх класів напруги. Аварійний запас забезпечений на 90% від нормативних обсягів;
  • в наявності перелік автономних джерел живлення, встановлених у споживачів, які мають електричний зв’язок з електромережею АТ «Чернігівобленерго». Також інспекторами Управління переглянуто оперативні й однолінійні схеми електричних з’єднань автономних джерел живлення та списки оперативних працівників споживачів, які мають право на ведення оперативних переговорів з черговим диспетчером територіального підрозділу електропередавальної організації щодо пуску та зупинки резервного джерела живлення споживача.

В результаті проведеного моніторингу виявлено певні недоліки, зокрема:

  • не виконано заміну дефектних опор;
  • приєднання силового трансформатора виконано через запобіжники з некаліброваними плавкими вставками;
  • не виконано чистку трас у відповідності до затвердженого Плану-графіку;
  • не достатній рівень трансформаторної оливи в маслонаповненому обладнанні;
  • виявлено факти непрацюючої системи обігріву комутаційних апаратів високовольтного обладнання.

Представниками Управління було складено довідку про повне та своєчасне проведення ремонтних робіт, що забезпечують надійну експлуатацію устаткування відповідно до нормативно-правових актів. Також направлено керівництву АТ «Чернігівобленерго» лист, в якому рекомендовано усунути зазначені в довідці зауваження у вказаний термін, оскільки, у разі невиконання загальних та додаткових умов готовності до роботи в ОП, акт готовності об’єктам не видається.

Окремо наголошено, що об’єкти електроенергетики, які не отримали акт готовності в строк до 15 листопада поточного року, продовжують підготовку до роботи в осінньо-зимовий період і, при виконанні всіх умов у термін не пізніше 15 грудня поточного року, можуть звернутись до Міненерго та Держенергонагляду з обґрунтованим поданням про проведення повторної оцінки (перевірки) готовності до роботи в ОЗП.

Зі свого боку, представниками Управління Держенергонагляду у Івано-Франківській області згідно з Планом здійснено моніторинг стану готовності електричних мереж ТОВ «СОЛАР ЕНЕРДЖИ УКРАЇНА» до роботи в осінньо-зимовий період. Зокрема, було оглянуто СЕС «Милування». Електростанцію введено в експлуатацію у 2019 році. Договірна потужність станції становить 9 990 кВт.

Під час моніторингу інспекторами виявлено невідповідність однолінійної схеми електроустановки КТП-1 та диспетчерських назв електрообладнання КТП-1.

За результатами огляду керівнику підприємства було надіслано рекомендаційний лист щодо усунення зауважень.

Раніше повідомлялось про те, що продовжуються моніторинги технічного стану теплових господарств по всій Україні до роботи в ОЗП.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте